Cisowo Atrakcje Turystyczne

Plaża »

Plaża w Cisowie to największa atrakcja Cisowa. Co prawda od centrum miejscowości na plaże jest około 2 km, ale dla większości urlopowiczów taki spacer nie stanowi problemu. Można oczywiście wybrać się na plażę rowerem. więcej »

Szlaki turystyczne »

Szlaki turystyczne - przez Cisowo przebiegają dwa szlaki turystyczne: Szlak Wiatraków - rozpoczyna się w Darłowie przy Zamku Książąt Pomorskich i biegnie przez Cisowo, wzdłuż jeziora Kopań i kończy się w miejscowości Wicie. Szlak Zabytków Średniowiecza - rozpoczyna się w Darłowie i przebiega przez okoliczne miejscowości. Na jego trasie zobaczymy kościół św. Stanisława Kostki w Cisowie. więcej »

Elektrownia Wiatrowa w Cisowie »

Elektrownia Wiatrowa w Cisowie to tak właściwie dwie farmy wiatrowe. Pierwsza powstała pod koniec XX wieku (w 1999r.) i tworzy ją 5 wiatraków, druga, większa farma została uruchomiona wiosną 2001 roku, w jej skład wchodzi aż 9 dużych turbin, w których pracują wiatraki o średnicy 80 metrów, a wysokość punktu montażu środka wirnika to prawie 100 metrów. więcej »

Park Wodny JAN »

Park Wodny Jan znajduje się w niedalekiej odległości od Cisowa, a co za tym idzie w deszczowe dni wystarczy zaledwie 15 minut, żeby móc poczuć się jak na plaży! więcej »

  • ul. Północna 14, Darłówko Wschodnie
  • 94 314 49 10
  • parkwodny@parkwodny.net

Zamek Książąt Pomorskich »

Zamek Książąt Pomorskich to idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu podczas gdy pogoda nie jest zadowalająca. Zamek jest oddalony niecałe 4 kilometry od Cisowa. więcej »

  • ul. Zamkowa 4, Darłowo
  • 94 314 23 51
  • biuro@zamekdarlowo.pl

Kościół św. Stanisława Kostki »

Kościół z 1321 r. Wewnątrz zachowane są barokowe, głównie XVII-wieczne wyposażenie. więcej »

  • Cisowo
  • 607 472 716
  • parafia@swgertruda.darlowo.pl

Tramwaje wodne »

Taka wyprawa tramwajem wodnym jest doskonałą okazją do przyjrzenia się całemu pasowi portu morskiego. więcej »

Rozsuwany most w Darłówku »

Most zbudowano w 1988 roku, w miejscu starego mostu zwodzonego. Wieża kontrolna nazywana jest "UFO" lub "Kaczorem Donaldem". więcej »

Latarnia morska Darłowo »

Latarnia morska usytuowana jest przy ujściu rzeki Wieprzy, tuż przy wejściu do portu w Darłówku. Obecnie wieża latarni ma 22 metry wysokości, a na jej szczycie znajduje się nowoczesny mechanizm wskazujący drogę statkom. więcej »

Jezioro Kopań ( Witowskie) »

Jezioro Kopań położone jest 1,5 km od Cisowa. To całkiem duże (powierzchnia prawie 900 ha), przybrzeżne jezioro. Jak większość jezior przybrzeżnych jest ono stosunkowo płytkie (średnia głębokość to niecałe 2m a maksymalna 4m), od Bałtyku oddziela je tylko wąski pas lądu, dzięki temu panują tu dobre warunki żeglarskie - wiatr i fala jest tu prawie zawsze - za co tak kochają to jezioro windsurferzy i żeglarze. więcej »

  • Kopań

Dąbki »

Największą atrakcją Dąbek jest bliskość morza i plaża, która jest szeroka i piaszczysta. więcej »

Bobolin »

Bobolin położony jest wśród lasów iglastych, w oddaleniu od aglomeracji miejskich, z czystymi plażami. To idealne wręcz miejsce do spędzenia wolnych dni dla osób z dziećmi a także wszystkich, którzy poszukują ciszy. więcej »

Darłowo »

Najsłynniejsza dzielnica Darłowa – Darłówko znajduje się nad samym Bałtykiem. W Darłówku znajduje się również port rybacki, przeładunkowy a także turystyczny. więcej »

Darłówko »

Korzystna lokalizacja nad morzem, oddziaływający zdrowotnie na skutek znacznej wilgotności oraz zawartości jodu mikroklimat, czar i zabytki Darłowa, moc atrakcji i wieloraka baza gastronomiczna i noclegowa Darłówka skutkują tym, iż do bardzo dawna przybywają tutaj na wakacje tłumy turystów z kraju i zagranicy. więcej »

Kopań »

Kopań Kopań to mała wieś nadmorska, umiejscowiona około kilometra na północ od Cisowa, na morenowym nasypie - od którego pochodzi słowiańskie określenie miejscowości oznaczające wzniesienie, pagórek. Z wioski roztacza się piękny... więcej »

Wicie »

Choć wioska jest nieduża i nie ma w niej dużo barów, sklepów, budek z lodami i hamburgerami i wielu morskich atrakcji, to nie brak ich w pobliskich: Darłowie, Darłówku (ok 10 km) i Jarosławcu (ok 6 km). więcej »

Rusinowo »

Rusinowo to stara nadmorska wioska (została założona przypuszczalnie w XIII wieku). W starszej części wsi znajduje się neogotycki kościół. więcej »

Jarosławiec »

Dodatkową atrakcją turystyczną Jarosławca jest pamiętająca XIX wiek latarnia morska, wybudowana aby zminimalizować liczbę katastrof statków, do jakich cyklicznie dochodziło w tym rejonie Bałtyku. więcej »

Historia Cisowa »

Cisowo ma dość długa historię, choć nie wiadomo dokładnie kiedy wieś została założona, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że już w XIII stuleciu była to duża wioska. więcej »

Wizyt: 423 054, Dziś: 5, Osób online: 2

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem