Atrakcje Turystyczne

Plaża

Plaża w Cisowie to największa atrakcja Cisowa. Co prawda od centrum miejscowości na plaże jest około 2 km, ale dla większości urlopowiczów taki spacer nie stanowi problemu. Można oczywiście wybrać się na plażę rowerem. więcej »

Kościół św. Stanisława Kostki

Kościół z 1321 r. Wewnątrz zachowane są barokowe, głównie XVII-wieczne wyposażenie. więcej »

Cisowo

Szlaki turystyczne

Szlaki turystyczne - przez Cisowo przebiegają dwa szlaki turystyczne: Szlak Wiatraków - rozpoczyna się w Darłowie przy Zamku Książąt Pomorskich i biegnie przez Cisowo, wzdłuż jeziora Kopań i kończy się w miejscowości Wicie. Szlak Zabytków Średniowiecza - rozpoczyna się w Darłowie i przebiega przez okoliczne miejscowości. Na jego trasie zobaczymy kościół św. Stanisława Kostki w Cisowie. więcej »

Elektrownia Wiatrowa w Cisowie

Elektrownia Wiatrowa w Cisowie to tak właściwie dwie farmy wiatrowe. Pierwsza powstała pod koniec XX wieku (w 1999r.) i tworzy ją 5 wiatraków, druga, większa farma została uruchomiona wiosną 2001 roku, w jej skład wchodzi aż 9 dużych turbin, w których pracują wiatraki o średnicy 80 metrów, a wysokość punktu montażu środka wirnika to prawie 100 metrów. więcej »

Jezioro Kopań

Jezioro Kopań położone jest 1,5 km od Cisowa. To całkiem duże (powierzchnia prawie 900 ha), przybrzeżne jezioro. Jak większość jezior przybrzeżnych jest ono stosunkowo płytkie (średnia głębokość to niecałe 2m a maksymalna 4m), od Bałtyku oddziela je tylko wąski pas lądu, dzięki temu panują tu dobre warunki żeglarskie - wiatr i fala jest tu prawie zawsze - za co tak kochają to jezioro windsurferzy i żeglarze. więcej »

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich to idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu podczas gdy pogoda nie jest zadowalająca. Zamek jest oddalony niecałe 4 kilometry od Cisowa. więcej »

ul. Zamkowa 4, Darłowo

Park Wodny JAN

Park Wodny Jan znajduje się w niedalekiej odległości od Cisowa, a co za tym idzie w deszczowe dni wystarczy zaledwie 15 minut, żeby móc poczuć się jak na plaży! więcej »

ul. Północna 14, Darłówko Wschodnie

Latarnia morska Darłowo

Latarnia morska usytuowana jest przy ujściu rzeki Wieprzy, tuż przy wejściu do portu w Darłówku. Obecnie wieża latarni ma 22 metry wysokości, a na jej szczycie znajduje się nowoczesny mechanizm wskazujący drogę statkom. więcej »

Tramwaje wodne

Taka wyprawa tramwajem wodnym jest doskonałą okazją do przyjrzenia się całemu pasowi portu morskiego. więcej »

Rozsuwany most w Darłówku

Most zbudowano w 1988 roku, w miejscu starego mostu zwodzonego. Wieża kontrolna nazywana jest "UFO" lub "Kaczorem Donaldem". więcej »

Darłówko

Korzystna lokalizacja nad morzem, oddziaływający zdrowotnie na skutek znacznej wilgotności oraz zawartości jodu mikroklimat, czar i zabytki Darłowa, moc atrakcji i wieloraka baza gastronomiczna i noclegowa Darłówka skutkują tym, iż do bardzo dawna przybywają tutaj na wakacje tłumy turystów z kraju i zagranicy. więcej »

Darłowo

Najsłynniejsza dzielnica Darłowa - Darłówko znajduje się nad samym Bałtykiem. W Darłówku znajduje się również port rybacki, przeładunkowy a także turystyczny. więcej »

Bobolin

Bobolin położony jest wśród lasów iglastych, w oddaleniu od aglomeracji miejskich, z czystymi plażami. To idealne wręcz miejsce do spędzenia wolnych dni dla osób z dziećmi a także wszystkich, którzy poszukują ciszy. więcej »

Dąbki

Największą atrakcją Dąbek jest bliskość morza i plaża, która jest szeroka i piaszczysta. więcej »

Kopań

Kopań to mała wieś nadmorska położona około kilometra na północ od Cisowa. Poza nadmorską plażą atrakcję Kopania stanowi jezioro Kopań, które ulubili sobie specjalnie wędkarze (żyje tutaj sporo gatunków ryb) a także fanatycy sportów wodnych. więcej »

Wicie

Choć wioska jest nieduża i nie ma w niej dużo barów, sklepów, budek z lodami i hamburgerami i wielu morskich atrakcji, to nie brak ich w pobliskich: Darłowie, Darłówku (ok 10 km) i Jarosławcu (ok 6 km). więcej »

Rusinowo

Rusinowo to stara nadmorska wioska (została założona przypuszczalnie w XIII wieku). W starszej części wsi znajduje się neogotycki kościół. więcej »

Jarosławiec

Dodatkową atrakcją turystyczną Jarosławca jest pamiętająca XIX wiek latarnia morska, wybudowana aby zminimalizować liczbę katastrof statków, do jakich cyklicznie dochodziło w tym rejonie Bałtyku. więcej »