Atrakcje Turystyczne

Szlaki turystyczne

Szlaki turystyczne - przez Cisowo przebiegają dwa szlaki turystyczne: Szlak Wiatraków - rozpoczyna się w Darłowie przy Zamku Książąt Pomorskich i biegnie przez Cisowo, wzdłuż jeziora Kopań i kończy się w miejscowości Wicie. Szlak Zabytków Średniowiecza - rozpoczyna się w Darłowie i przebiega przez okoliczne miejscowości. Na jego trasie zobaczymy kościół św. Stanisława Kostki w Cisowie. więcej »

Jezioro Kopań

Jezioro Kopań położone jest 1,5 km od Cisowa. To całkiem duże (powierzchnia prawie 900 ha), przybrzeżne jezioro. Jak większość jezior przybrzeżnych jest ono stosunkowo płytkie (średnia głębokość to niecałe 2m a maksymalna 4m), od Bałtyku oddziela je tylko wąski pas lądu, dzięki temu panują tu dobre warunki żeglarskie - wiatr i fala jest tu prawie zawsze - za co tak kochają to jezioro windsurferzy i żeglarze. więcej »

Bobolin

Bobolin położony jest wśród lasów iglastych, w oddaleniu od aglomeracji miejskich, z czystymi plażami. To idealne wręcz miejsce do spędzenia wolnych dni dla osób z dziećmi a także wszystkich, którzy poszukują ciszy. więcej »

Dąbki

Największą atrakcją Dąbek jest bliskość morza i plaża, która jest szeroka i piaszczysta. więcej »

Kopań

Kopań to mała wieś nadmorska położona około kilometra na północ od Cisowa. Poza nadmorską plażą atrakcję Kopania stanowi jezioro Kopań, które ulubili sobie specjalnie wędkarze (żyje tutaj sporo gatunków ryb) a także fanatycy sportów wodnych. więcej »

Wicie

Choć wioska jest nieduża i nie ma w niej dużo barów, sklepów, budek z lodami i hamburgerami i wielu morskich atrakcji, to nie brak ich w pobliskich: Darłowie, Darłówku (ok 10 km) i Jarosławcu (ok 6 km). więcej »

Rusinowo

Rusinowo to stara nadmorska wioska (została założona przypuszczalnie w XIII wieku). W starszej części wsi znajduje się neogotycki kościół. więcej »

Jarosławiec

Dodatkową atrakcją turystyczną Jarosławca jest pamiętająca XIX wiek latarnia morska, wybudowana aby zminimalizować liczbę katastrof statków, do jakich cyklicznie dochodziło w tym rejonie Bałtyku. więcej »