Atrakcje Turystyczne

Plaża

Plaża w Cisowie to największa atrakcja Cisowa. Co prawda od centrum miejscowości na plaże jest około 2 km, ale dla większości urlopowiczów taki spacer nie stanowi problemu. Można oczywiście wybrać się na plażę rowerem. więcej »

Szlaki turystyczne

Szlaki turystyczne - przez Cisowo przebiegają dwa szlaki turystyczne: Szlak Wiatraków - rozpoczyna się w Darłowie przy Zamku Książąt Pomorskich i biegnie przez Cisowo, wzdłuż jeziora Kopań i kończy się w miejscowości Wicie. Szlak Zabytków Średniowiecza - rozpoczyna się w Darłowie i przebiega przez okoliczne miejscowości. Na jego trasie zobaczymy kościół św. Stanisława Kostki w Cisowie. więcej »

Elektrownia Wiatrowa w Cisowie

Elektrownia Wiatrowa w Cisowie to tak właściwie dwie farmy wiatrowe. Pierwsza powstała pod koniec XX wieku (w 1999r.) i tworzy ją 5 wiatraków, druga, większa farma została uruchomiona wiosną 2001 roku, w jej skład wchodzi aż 9 dużych turbin, w których pracują wiatraki o średnicy 80 metrów, a wysokość punktu montażu środka wirnika to prawie 100 metrów. więcej »

Jezioro Kopań

Jezioro Kopań położone jest 1,5 km od Cisowa. To całkiem duże (powierzchnia prawie 900 ha), przybrzeżne jezioro. Jak większość jezior przybrzeżnych jest ono stosunkowo płytkie (średnia głębokość to niecałe 2m a maksymalna 4m), od Bałtyku oddziela je tylko wąski pas lądu, dzięki temu panują tu dobre warunki żeglarskie - wiatr i fala jest tu prawie zawsze - za co tak kochają to jezioro windsurferzy i żeglarze. więcej »

Park Wodny JAN

Park Wodny Jan znajduje się w niedalekiej odległości od Cisowa, a co za tym idzie w deszczowe dni wystarczy zaledwie 15 minut, żeby móc poczuć się jak na plaży! więcej »

ul. Północna 14, Darłówko Wschodnie

Latarnia morska Darłowo

Latarnia morska usytuowana jest przy ujściu rzeki Wieprzy, tuż przy wejściu do portu w Darłówku. Obecnie wieża latarni ma 22 metry wysokości, a na jej szczycie znajduje się nowoczesny mechanizm wskazujący drogę statkom. więcej »

Tramwaje wodne

Taka wyprawa tramwajem wodnym jest doskonałą okazją do przyjrzenia się całemu pasowi portu morskiego. więcej »

Rozsuwany most w Darłówku

Most zbudowano w 1988 roku, w miejscu starego mostu zwodzonego. Wieża kontrolna nazywana jest "UFO" lub "Kaczorem Donaldem". więcej »