Darłowo to historyczne miasto położone koło ujścia rzeki Wieprzy do Morza Bałtyckiego, posiadające wartościowe, sławne zabytki architektury i bogatą historię. Pierwsze wzmianki na temat miejscowości pojawiły się w XI w., kiedy Darłowo było osadą rybacką, której populacja trudniła się normalnymi dla tego regionu zajęciami – rybołówstwem, żeglarstwem bądź tkactwem. Prawa miejskie zostały nadane już na początku XIV wieku co, nasiliło rozkwit Darłowa i pozwoliło w poł. XIV w. pobudować zamek książęcy. W dzisiejszych czasach średniowieczny zamek książęcy jest dostępny do odwiedzania i pełni rolę muzeum. Nie licząc wystaw stałych, przygotowane tam są niezmiernie zajmujące ekspozycje czasowe. Prócz tego na zamku urządzana jest spora ilość imprez kulturalnych. Z zabytkowych budowli powinno się jeszcze wypunktować kościoły: św. Jerzego, św. Gertrudy oraz Mariacki czy Kamienną Bramę - ślad murów grodzkich.
Co ciekawego można robić w Darłowie?PLAŻA
Wybrzeże podzielone jest na dwie części. Spowodowane jest to przepływem rzeki Wieprzy, która uchodząc do morza przecina 20-kilometrowy pas plaży. Jedna część plaż jest typem plaży kamienistej. Na tej części dostępne jest boisko do gry w piłkę siatkową oraz dmuchane zjeżdżalnie. Druga część, od strony zachodniej, jest piaszczysta. Nic nie odgradza jej od morza.
ZAMEK KSIĄŻĄT POMORSKICH (ul. Zamkowa 4, tel.94 314 23 51)
Budynek funkcjonuje w tym momencie jako muzeum. Przez lata był przedmiotem badań archeologów. Po II Wojnie Światowej wykonano gruntowny remont budowli. W Muzeum turyści mogą zobaczyć zabytki pomorskiej sztuki ludowej, zabytkowe rzeźby drewniane, w sali rycerskiej znajduje się ekspozycja sztuki sakralnej, znalazło się również miejsce dla sztuki współczesnych artystów.
LATARNIA MORSKA (ul. Wschodnia 14, tel. 601 273 317)Latarnia morska jest zlokalizowana przy ujściu rzeki Wieprzy, tuż przy wejściu do portu w Darłówku. Wieża latarni ma 22 metry wysokości, a na jej szczycie znajduje się nowoczesny mechanizm wskazujący drogę statkom.
Godziny otwarcia:
Ostatnia aktualizacja - listopad 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.cisowo.pl nie odpowiada.