Wicie

Wicie

Wicie - to w istocie nieduża wioska letniskowa na naszym wybrzeżu, położona na środkowym wybrzeżu Bałtyku. Według danych statystycznych w Wiciu na stałe przebywa poniżej 100 mieszkańców. Wicie leżą oczywiście nad Morzem Bałtyckim, ale dodatkowo na południu wsi znajduje się przybrzeżne jezioro Kopań. Na jeziorze dozwolone jest wędkowanie, można uprawiać sporty wodne - żeglarstwo, rozmaite odmiany mające w nazwie surfing bądź pływać kajakiem. Pobliże jeziora to także właściwe miejsce do przechadzek oraz wypraw rowerowych. W związku z tym, dla wczasowiczów wybierających czynny odpoczynek, a jednocześnie ceniących sobie ciszę i spokój, Wicie to kapitalne miejsce na wakacje lub urlop. Obręb wsi Wicie i sąsiedztwa to wycinek Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – chronionego obszaru.

Co ciekawego można tutaj robić?

PLAŻA

Plaża w wiciu to naprawdę, warte odwiedzenia miejsce. Centrum dzieli Turystów od piaszczystej plaży zaledwie 400 metrów. Dużym atutem tego miejsca jest położenie obiektów noclegowych praktycznie obok plaży i morza. Dojście do plaży jest łagodne i komfortowe. Plaża jest bardo czysta i spokojna. Wokół plaży rośnie niewielki sosnowy las, który kojąco szumi podczas odpoczynku na piaskach. 

SZLAK WIATRAKÓW

Szlak wiatraków to trasa przebiegająca przez cztery miejscowości w tym Kopań. Trasa ma długość 13 kilometrów. Doga zbudowana jest z kilku nawirzchni co może być pewnego rodzaju utrudnieniem, lecz nie stanowi przeszkody w odbyciu wędrówki czy przejażdżki tym "zielonym" szlakiem. Trasa częściowo łączy się ze Szlakiem Zabytków Średniowiecza oraz Międzynarodowym Szlakiem Rowerowym R10.

Ostatnia aktualizacja - listopad 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.cisowo.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00