Dąbki - jaka jest lokalizacja, co robić, co zwiedzać?

Dąbki to nadbałtycka wioska uzdrowiskowa, pośrodku Wybrzeża Słowińskiego. Morze Bałtyckie ogranicza Dąbki od strony północnej natomiast od południa graniczy z nim całkiem duże, gdyż o powierzchni ok 18 km2 jezioro Bukowo. Lokalizacja ta sprzyja ożywieniu turystyki, zwłaszcza aktywnego odpoczynku – liczne trasy piesze oraz rowerowe zachęcają do eskapad, a odpowiednio przygotowane wybrzeże jeziora pociąga pasjonatów sportów wodnych (na przykład żeglarstwa) i wędkarstwa. Tutejsze wypożyczalnie proponują rynsztunek wodniacki, z kolei szkółki – lekcje kitesurfingu, żeglarstwa, windsurfingu i pozostałych dyscyplin. Przy jeziorze działa także przystań żeglarska, a w wakacje po jeziorze pływa niewielki statek spacerowy.

Co ciekawego można robić w Dąbkach?

 

PLAŻA

Plaża w Dąbkach to idealne miejsce na wypoczynek. Plaża jest czysta, piaszczysta. Wzdłuż plaży rozciąga się dobrze skonstruowany pas promenady. W sezonie funkcjonuje oddział kąpieliska strzeżonego przez ratowników WOPR. Dodatkową atrakcją jest możliwość kupna świeżych ryb od miejscowych rybaków, ponieważ przy plaży w Dąbkach cumują kutry rybackie. 

PRZYSTAŃ ŻEGLARSKA (ul. Dąbkowicka 7, tel. 94 314 80 64)

Przystań Żeglarska w Dąbkach to miejsce, które warto odwiedzić. To tutaj oferowane są rejsy wycieczkowe, które organizowane są przez załogę statku MILKA. Na Przystani istnieje możliwość cumowania swoich łodzi, jachtu oraz innych sprzętów pływających. Przy przystani umieszczona jest również wypożyczalnia sprzętu pływającego. Na terenie przystani istnieje możliwość nauki windsurfingu. 

RANCZO MUSTAFA (ul. Bobolin 2, 605 296 866)

Ranczo Mustafa jest idealnym miejscem dla wszystkich tych, którzy potrzebują czasu, wyciszenia oraz obcowania z naturą. Tutaj można poznać niesamowite zwierzęta jakimi są konie. Ranczo oferuje również szkołę jazdy. Wykupić można również indywidualne godziny jazdy, dla tych, którzy są już nieco bardziej wykwalifikowani w tym sporcie. 

Ostatnia aktualizacja - listopad 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.cisowo.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0