Cisowo szlaki turystyczne - gdzie się rozpoczynają?

SZLAK WIATRAKÓW (ZIELONY) długość 13,2 km

Ogólnie szlak uznawany jest jako łatwy do pokonania oraz dostępny dla pieszych, rowerzystów i nordic-walking. Rozpoczyna się w Darłowie z Zamku Książąt Pomorskich, biegnie przez Cisowo, wzdłuż południowego brzegu jeziora Kopań. Kończy się w miejscowości Wicie, łącząc się z czerwonym Szlakiem Nadmorskim. Na trasie liczne zabytki, widoki na panoramę nadmorską oraz park elektrowni wiatrowych.

SZLAK ZABYTKÓW ŚREDNIOWIECZA (CZARNY) długość 104 km

Polecany szczególnie dla rowerzystów i turystów zmotoryzowanych. Przebiega przez: Darłowo, Dąbki, Dobiesław, Jeżyce, Słowino, Boleszewo, Krupy, Stary Jarosław, Kowalewice, Barzowice, Cisowo, Dąbki. Na trasie: Zamek Książąt Pomorskich, średniowieczne kościoły, grodziska i zabytki budownictwa wiejskiego.

KOSZALIŃSKI SZLAK NADMORSKI (CZERWONY)

Odcinek międzynarodowego szlaku E-9 prowadzącego z Brestu (Francja) do Braniewa. Prowadzi wzdłuż Bałtyku przez nadmorskie kąpieliska od Dźwirzyna do Wicia (102 km). W najbliższej okolicy przebiega on od Dąbkowic przez Dąbki, Bobolin, Żukowo Morskie, Darłówko do Wicia (około 30 km).

SZLAK REZERWATÓW (NIEBIESKI) długość 71,5 km

Rozpoczyna się w Darłówku kończy w Polanowie. Na trasie rezerwatu Pomniki przyrody, zamki w Darłowie i Kręgu. Przez Gminę Darłowo przebiega odcinek około 15 km od Darłówka przez Darłowo, Zakrzewo Dolne, Zielnowo i Kowalewice.

Ostatnia aktualizacja - wrzesień 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.cisowo.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

2 wyświetlenia w 2024r.
Łącznie 118 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0