Darłówko - jaka jest lokalizacja, co robić, co zwiedzać?

Darłówko – przymorska dzielnica zabytkowego, pięknego, na dodatek pamiętającego wieki średnie miasta Darłowa – leży tuż przy ujściu Wieprzy do Bałtyku. Korzystna lokalizacja nad morzem, oddziaływający zdrowotnie na skutek znacznej wilgotności oraz zawartości jodu mikroklimat, czar i zabytki Darłowa, moc atrakcji i wieloraka baza gastronomiczna i baza noclegowa Darłówka skutkują tym, iż do bardzo dawna przybywają tutaj na wakacje tłumy turystów z kraju i zagranicy.

Jakie atrakcje czekają na Turystów?

 

AQUAPARK BALTICLANDIA (ul. J. Muchy 4, tel. 94 314 34 26)

Aquapark Balticlandia znajduje się na terenie Ośrodka Wczasowego Jantar w Darłówku. Aquapark znajduje się tuż przy plaży, na jego terenie istnieje mnóstwo atrakcji dla dzieci jak i dla dorosłych. To świetna alternatywa na spędzenie czasu w pochmurny dzień.

ZLOT HISTORYCZNYCH POJAZDÓW WOJSKOWYCH (ul. Słowiańska 32)

Zlot odbywa się co roku w ostatnim tygodniu czerwca. Pierwsza tego typu impreza odbyła się w 1999 roku. Jednak co roku zlot jest coraz bardziej interesujący i dopracowany. Ze względu na to z roku na rok zainteresowanych Turystów oraz miłośników pojazdów wojskowych przybywa. Dodatkowe atrakcje na zlocie: występy artystyczne, zawody strzelnicze, przejazdy wozami wojskowymi.

SZLAKI KAJAKOWE

W okolicy Darłówka znajdują się dwa szlaki kajakowe: Wieprza i Grabowa. Obie rzeki mają idealne spływy kajakowe. Dla miłośników tego typu sportu spływy ją dostępne praktycznie bez wcześniejszej informacji. Dla tych, którzy nie mieli do czynienia z tego typu rozrywką w pobliżu spływów istnieją szkoły spływów kajakowych, w których można zapisać się na zajęcia. 

WYCIECZKI STATKAMI

Wycieczki statkami to idealna forma rozrywki dla Turystów odwiedzających miejscowości nadmorskie. W bogatym wachlarzu ofert możliwy rejs: statkiem Wikingów, starodawnymi łodziami. Dalsze wodne podróże, takie jak: rejs na Duńską wyspę Bornholm są również dostępne. Standardowy rejs wycieczkowy trwa około 40 minut. 

Ostatnia aktualizacja - listopad 2018Za zmiany w powyższych danych redakcja www.darlowko.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0