Jarosławiec

Jarosławiec

Jarosławiec położony jest na na urwistym brzegu centralnego pobrzeża Morza Bałtyckiego, pośród lasów, niedaleko dwóch jezior Wicko i Kopań. W obejmujących Jarosławiec lasach rośnie nie jedynie pospolita sosna, ale także sosna czarna, daglezja, modrzew. Do najatrakcyjniejszych obiektów przyrodniczych należą pasy wydm białej oraz szarej z trawami wydmurzycą oraz piaskownicą. Występuje tu w szczególności storczyk kruszczyk, mikołajek nadmorski, bór bażynowy, las dębowo-brzozowy.

Co ciekawego można tu robić?

PLAŻA

Plaża w Jarosławcu nie jest zatłoczona. Jest bardzo atrakcyjna. Górują tutaj bogate skupienia bursztynów. Dla fanów ich zbierania warto odwiedzić te miejsce właśnie po to. Cumują tutaj również kutry rybackie. W latach 80-tych zbudowano ochrone klifu, ze względu na podmywanie piasku przez fale. Na lata międzywojenne i powojenne przypada rozkwit Jarosławca jako nadmorskiego kurortu.

ZJEŻDŻALNIA WODNA 

Przy zejściu na plażę od strony ulicy Spacerowej (zejście nr 3) znajduje się wodna zjeżdzalnia GIGANT. To świetna atrakcja dla najmniejszych Turystów Jarosławca. 

Godziny otwarcia:

  • od 9.30 - 17.30

Cennik:

  • Jeden zjazd - 2 zł
  • Cztery zjazd - 5 zł

LATARNIA MORSKA (ul. Szkolna 1)

Latarnia morska w Jarosławcu została zbudowana z czerwonej i glazurowanej cegły na planie koła. W 1838 roku latarnia została oddana do użytku. Latarnia znajduje się w ścisłym centrum Jarosławca. Dzięki temu nikt nie powinien mieć problemów z jej odnalezieniem. Latarnie morskie to idealne miejsce, które warto odwiedzić podczas pobytu w nadmorskich miejcowościach. 

Ostatnia aktualizacja - listopad 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.cisowo.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00