Kopań

Kopań

Kopań to mała wieś nadmorska, umiejscowiona około kilometra na północ od Cisowa, na morenowym nasypie - od którego pochodzi słowiańskie określenie miejscowości oznaczające wzniesienie, pagórek. Z wioski roztacza się piękny widok na Morze Bałtyckie i okolicę. Kopań kiedyś był wioską typowo rolniczą, dzisiaj prężnie ewoluuje w nim turystyka – wznoszone są tu domy wypoczynkowe, pensjonaty, domki letniskowe oraz inne obiekty letniskowe. Wśród najnowszych obiektów noclegowych można dostrzec zagrody z XIX, a nawet XVIII wieku.

Co ciekawego można tutaj robić?

PLAŻA

Plaża od Kopania oddalona jest o 1.5 km. Nie jest to jednak uciążliwa odległość. Pieszy spacer na plaże z centrum miejscowości trwa nie więcej niż 20 minut. Wejście na plażę jest komfortowe, szerokie. Sama plaża jest bardzo czysta oraz piaszczysta. Wiele Turystów, którzy cenią sobie niezatłoczone plaże decydują się właśnie na te miejsce. Wsłuchując się w szum fal można w spokoju odpocząć, zrelaksować się, oderwać od problemów. 

AKWEN WODNY 

Atrakcją Kopania jest również inny akwen wodny – spore jezioro przymorskie noszące taką samą nazwę. Znajduje się ono bliżej Kopania niż brzeg morza – około jednego kilometra w kierunku północnym od wsi. Jezioro ulubili sobie specjalnie wędkarze (żyje tutaj sporo gatunków ryb) a także fanatycy sportów wodnych. W sezonie wakacyjnym znajduje się na nim wiele żaglówek, kajaków i innych jednostek wodnych. Z uwagi na bliskość morza, pogoda na jeziorze jest niemal zawsze taka jak na morzu – w następstwie tego ciągły wiatr i fala, które niezmiernie pasują windsurferom.

Ostatnia aktualizacja - listopad 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.cisowo.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00