Rusinowo

Rusinowo

Rusinowo to stara nadmorska wioska (została założona przypuszczalnie w XIII wieku). W starszej części wsi znajduje się neogotycki kościół. Rusinowo zostało założone w lekkim oddaleniu od brzegu, obecnie wioska "przybliża się" do morza (ulice: Sosnowa, Letniskowa czy Wczasowa). Wioska położona jest między nadmorskimi letniskami Jarosławiec i Wicie, mniej więcej 13 kilometrów od Darłowa oraz 23 od Ustki.

Co można tutaj robić?

PLAŻA

Rusinowo jest oddalone od piszczystej plaży około 2 kilometry. Podziału dokonuje szeroki, gęsty, sosonowy las. Z centrum wioski do plaży jest około 2 kilometry, jednakże z okolic ulicy Letniskowej czy Wczasowej - do nadmorskiego brzegu jest już tylko 800 metrów. Dla wszystkich tych, którzy cenią sobie spokój i ciszę ta plaża jest idelanym miejscem. 

KOŚCIÓŁ (ul. Rusinowo 35A)

W centrum miejscowości na niewielkim wzniesieniu znajduje się imponująca budowla - Kościół w Rusinowie. Czas powstania Świątyni nie jest konkretnie znany. Przupszcza się, że są to mniej więcej czasy około 1500 roku. Najstarszy jak do tej pory znaleziony zapis potwierdzający istnienie dawnej świątyni pochodzi z 1493 roku i dotyczy zmiany na stanowisku proboszcza. Architektura kościoła w Rusinowie została podporządkowana modnym w drugiej połowie XIX wieku stylom historyzującym. 

Ostatnia aktualizacja - listopad 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.cisowo.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00